#ДвижењеБојкотирам

Ништовност за Преспански, Бугарски договор и Тиранската платформа

Македонскиот Најџел Фараж се вика Али Ахмети

06.11.2021
Повеќе реално нема причина за постоење на ДУИ. Ја „победивте“ ДУИ на тој начин што им ги дадовте сите барања на терористите на ОНА, и плус уште некои кои си ги допишаа во Тиранската платформа.

(ЖАБЈА) ПЕРСПЕКТИВА

17.09.2021
#преспански-договор#северна#сдс
Во ДРЖАВА, полицаецот не е партиски полтрон како во #Северна каде што лебот му зависи од друг партиски полтрон наречен министер. Тоа ја убива човечноста во него и тебе те гледа не како извор на сопствената егзистенција, туку како проблем кој може да му донесе невољи кај шефот.

Македонската нација во 21 век

16.09.2021
#македонија
Македонската нација во 21 век треба да е изразена преку капиталистичко уредено општество основано врз христијански вредности, кое ќе создава капитал и ќе емитира заедништво на сите кои живеат во Македонија

Изјава

06.08.2021
#локални-избори #избори#тмро#движење-бојкотирам
ТМРО одлучи да помогне преку тоа што ќе отстапи дел од своите советнички листи и градоначалнички позиции на активисти на Движење Бојкотирам за тие да можат да се појават на претстојните локални избори БЕЗ да треба да се соочат со опструкции при собирање на граѓански потписи

Против МЕМЕ Активизам

18.07.2021
Пазете се од наизглед непобитни слогани.

Средба на ДвижењеБојкотирам со жителите на Битола

03.07.2021
Градско Шеталиште/Парк, Недела 04 Јули од 21:00 часот

ЗОШТО ГРЕШКАТА НА НИНА Е ПОГОЛЕМА ОД НА ТАМАРА

31.05.2021
#македонија
Она што на сите нам Нина и Тамара УШТЕ ЕДНАШ пластично ни го објаснија, е фактот дека реална разлика помеѓу ВМРОбовите и СМРДСМРдежите не постои политички, и не постои во нивните штаботоми

ВМРО-ДПМНЕ го спасува Заев и СДСМ

31.03.2021
#дпне#попис#заев
Мицкоски не само што остана НЕдоследен на своите предлози како оној за дополнителна проверка и со отисок од прст, туку ги пушти низ вода сите оние(и сопартијци и непартијци) кои му дадода поддршка за иницијативата,

Oвој попис е политички

26.03.2021
#попис#дуи#иселеништво
Уште еднаш туркате насилно нешто што суверенот на оваа држава која според вас е "северна" а според мнозинството е Република Македонија е против.

ВЛИЈАНИЕ НА ИГРАТА

25.03.2021
#апасиев#јавен-дискурс#движење-бојкотирам
Честитки за Апасиев (еј, не сум го критикувал ?). Сѐ што кажа - си е на место. Така е, елоквентно е, и поткрепено со факти.